Кредитування населення України - найважливіше джерело доходів для банків. Постійно зростає попит громадян на кредити. Сьогодні кредит у свідомості людей не став чимось незвичайним. Велика частина товарів купується в кредит, купуються в кредит навіть товари повсякденного користування. Існують сьогодні на додаток банкам і онлайн банки, де можна отримати кредит.

Далеко не завжди є можливість придбати певний товар за готівку. В такому випадку можна вдатися до одного з сучасних фінансових інструментів покупки в борг - кредиту або розстрочення. Багато відзначають, що вигідніше придбати товари в розстрочку, ніж в кредит. Насправді не все так просто. Як у кредиту, так і у розстрочки мають місце свої позитивні і негативні сторони. Варто витратити кілька хвилин на знайомство з ними в деталях.

Пенсіонерам по інвалідності держава надає соціальну допомогу, але нерідко виділених коштів може не вистачити. При бажанні, громадянин з обмеженнями працездатності має можливість оформити позику або кредит у банку. У стандартних формах договору відсутня графа про здоров'я позичальника, але при кредиті на значну суму працівник банку обов'язково приділить даним фактом увагу.

Приймаючи рішення про видачу споживчих або цільових кредитів, банк детально перевіряє анкети всіх потенційних позичальників. Звертає увагу на клієнтів, готових надати заставу по майбутній позиці. В якості забезпечення розглядає ліквідне майно, включаючи нерухомість і автомобілі. Таким способом знижує ризики неповернення коштів клієнтом і змушує самого позичальника справно виплачувати кредит. Адже в період дії кредитного договору права на заставу клієнт тимчасово передає фінансовій організації. Цим і підтверджує не тільки свою фінансову спроможність, а й відповідальність за взяті зобов'язання перед банком.