Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Якщо фінансова установа не може самостійно повернути кредит протягом 30 днів з моменту виникнення прострочення, воно передає інформацію по боржнику колекторській компанії. Ця умова прописується в договорах більшості споживчих та цільових позик. При цьому банк не завжди вважає за потрібне звертати увагу свого клієнта на такий пункт. Як наслідок, позичальники, які не змогли своєчасно виплатити свій кредит і мирно вирішити ситуацію з боргом, стикаються з такою проблемою, як колектор. Це - представник організації, яка перекупила прострочений кредит боржника або на вигідних для себе умовах погодилася допомогти банку повернути проблемну позичку.

Банк передає колекторській організації всі дані по боржнику, включаючи контактний телефон, адресу не тільки власника позики, але і його поручителів, інших контактних осіб, зазначених у договорі. З цього моменту колектори починають щодня дзвонити позичальнику з вимогами і навіть погрозами. Також турбують поручителів, родичів. Дзвінки можуть надходити, як в робочий час, так і на вихідних або пізно ввечері.

Зверніть увагу! Законодавство України не регулює діяльність таких організацій. Але, неправомірність дій колектора можна довести статтями Цивільного та Кримінального Кодексу.

 1. Дзвонити колектори можуть не тільки на телефон позичальника, але і його родичам, керівництву, знайомим.
 2. Якщо ваш родич брав кредит в мікропозиці або ви виступали поручителем по банківській позичці, яку боржник тепер не може повернути, то колектор буде дзвонити і вам.
 3. Також буде турбувати співпозичальників, яких боржник вказав в договорі.

В будь-якому випадку потрібно з'ясувати, з ким маєте справу, і точно розуміти, що потрібно колектору.

Колектори дзвонять по позиці родича або знайомого

Повторимося, якщо ви не зверталися в банк, як поручитель або співпозичальник, то колектор не має права пред'являти вам боргові зобов'язання. Навіть якщо боржник є хорошим знайомим і вказав ваш телефон в якості контактного. Також агентство не має права багаторазово дзвонити родичам боржника. Особливо, якщо ті при першому телефонному спілкуванні відмовилися від будь-яких подальших контактів.

Виключення становлять такі ситуації:

 • ви отримали спадок разом з боргами, за якими тепер доведеться платити;
 • боржник офіційно є вашим чоловіком / дружиною.

Рекомендація! Переконайтеся, що ви не боржник, і колектор подзвонив через непорозуміння. Для цього зверніться в банк або мікрокредітну організацію, де раніше був оформлений кредит, мікропозика. Візьміть довідку про те, що прострочених боргів немає і пред'явіть її колектору при наступному спілкуванні.

Колектори дзвонять по чужому боргу, де ви виступаєте як поручитель

Поручителі несуть однакову відповідальність за договором перед банком разом з особою, на яке оформлявся кредит. Клієнтів про це обов'язково попереджає кредитний інспектор на момент підписання договору позики. Якщо боржник не зміг розрахуватися з фінансовою організацією, тоді зобов'язання по виплаті кредиту переходять поручителю. І банк або колектор має права вимагати погашення прострочення за кредитом саме з вас. У такому випадку потрібно:

 • негайно дзвонити боржникові;
 • повідомляти про ситуацію;
 • просити погасити позику.

Якщо боржник не бажає повертати позику і ховається від банку, колекторів, то суму доведеться повертати поручителю. Єдине, що вас обнадіє в такій ситуації, це можливість стягнути через суд з неплатника всі засоби, які зажадав колектор.

Як правильно себе вести, якщо дзвонять з банку по чужому кредиту

Для початку важливо розуміти, яке відношення до вас має чужий кредит. Тому, краще відповісти, коли буде дзвонити колектор, і з'ясувати наступні питання. Наприклад, хто може дзвонити: приватне обличчя, організація. Дізнатися повну назву компанії, номер ІПН, повністю ім'я, прізвище, по батькові представника, який зателефонував на ваш телефон. Уточнити, на якій підставі колектор намагається стягнути чужий кредит:

 • договір переуступки - укладають між собою банк і колектор навіть без згоди позичальника (ст. 516 Цивільного кодексу); при цьому клієнт банку повинен отримати обов'язкове письмове повідомлення про переуступку прав за договором;
 • договір факторингу - оформляється на підставі ст. 1077 Цивільного кодексу і передбачає передачу прав на вимогу погашення боргу тільки іншої фінансової установи. Колекторські агентства до таких не належать;
 • рішення суду - може задовольняти тільки Державна виконавча служба за наявності відповідного документа. Колектор не має права самостійно виконувати судове розпорядження.

В тому випадку, якщо кредит дійсно чужий, запропонуйте колектору написати претензію в письмовому вигляді і відправити вам поштою. При цьому не повідомляйте особисто свою адресу - якщо ви дійсно боржник, то колектор знає про вас всю необхідну інформацію.

Коли колекторське агентство турбує вас безпідставно, виконайте наступні дії:

 • офіційно заявіть, що не оформляли кредит або боржник не має до вас ніякого відношення;
 • не погоджуйтеся передати інформацію боржника або назвати інший його контакт - тільки погіршить ситуацію;
 • навіть якщо боржник є вашим другом, не намагайтеся замість нього пояснити ситуацію;
 • обов'язково надішліть в банк або новому кредитору письмову вимогу більше не використовувати ваш телефон в якості додаткового контакту;
 • вимагайте не дзвонити на зазначений номер.

Всі розмови рекомендується записувати. Спілкуватися потрібно спокійно, впевнено, не показуючи свого хвилювання. Не рекомендується грубити і погрожувати - колектор може використовувати інформацію проти вас.

Скільки часу можуть діставати колектори

Дзвонити колектор може по буднях з 8 до 21-22 годин. При цьому в день має бути не більше 1-2 дзвінків. У вихідні буде вимагати сплатити кредит з 9 ранку і до 18-19 вечора. Те ж саме стосується і свят. За тиждень можна не частіше 4 разів нагадувати про те, що у вас є прострочений кредит. В місяць таких дзвінків повинно бути не більше 16. Ситуація буде тривати до тих пір, поки ви не почнете гасити прострочення і до повного взаєморозрахунку.

Як показує практика, колектор може використовувати психологічний тиск, не нормативну лексику і навіть погрози. Якщо не вживати ніяких дій, то «діставати» будуть, поки ви не здастеся, але не довше 3 років. Саме такий термін давності проблемних кредитів, якщо по ним не було судових розглядів.

Якщо був суд і постанову про примусове стягнення боргу, то в свої права вступає Державна виконавча служба. У цьому випадку робота колектора закінчується. Таким способом відшкодовується великий цільовий кредит, іпотека. І перше засідання може бути вже через рік з моменту утворення прострочення - тут все залежить від того, наскільки оперативно банк подасть позовну заяву, підготує всі документи. Якщо фінансова організація не подала в суд на боржника в 3-річний термін, то борг автоматично списується за рахунок страхового фонду банку. І вже жоден колектор не має права вимагати у боржника повернути суму за договором, хоча багато і намагаються.

Як приборкати не зовсім важливого колектора

Для початку - спілкуватися впевнено і спокійно. Обов'язково попередити про записи розмови.

 1. Ввічливо попросіть колектора представитися, назвати свою посаду і повідомити повне найменування компанії, яку той представляє.
 2. Якщо дзвонить приватна особа, тоді попросіть назвати документи, що підтверджують його повноваження.
 3. Коли колектор представляється співробітником правоохоронних органів, дізнайтеся у нього ПІБ, посада і місце служби. Потім повідомте, що вам потрібен час для перевірки отриманої інформації в прокуратурі або місцевому УВС.

При відсутності відповідей на перелічені запитання спілкування можна не продовжувати. Якщо вам дзвонять після завершення робочого дня або турбують до 9:00 у вихідні, повідомте, що будете звертатися з заявою в правоохоронні органи. Загрози, які надходять «з іншого боку трубки», теж можна підключити до справи, офіційно записуючи розмову. Повідомте тому, хто телефонує, що своїми діями він підпадає під пункти ст. 189 і 190 КК (вимагання та шахрайство). Також поширює конфіденційну інформацію, що карається Конституцією України. Якщо подібний тиск не буде припинено, ви звернетеся до вищих інстанцій.

Куди скаржитися якщо дошкуляють колектори

Таке питання звучить дуже часто від громадян, яких дошкуляють дзвінками колектори. Якщо агентство по стягненню боргів продовжує дзвонити до вимог виплатити чужий кредит, звертайтеся в поліцію і судові виконавчі органи. Згідно з пунктами ст. 355 КК України колектор незаконно примушує до виконання цивільно-правових зобов'язань. У цьому ж випадку працює ст. 189 «Вимагання» і ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу. Також порушуються Конституційні права громадян України щодо невтручання в особисте / сімейне життя, незаконний збір та поширення конфіденційної інформації без офіційної згоди боржника (ст. 32).