Contents[Hide]

Пенсіонерам по інвалідності держава надає соціальну допомогу, але нерідко виділених коштів може не вистачити. При бажанні, громадянин з обмеженнями працездатності має можливість оформити позику або кредит у банку. У стандартних формах договору відсутня графа про здоров'я позичальника, але при кредиті на значну суму працівник банку обов'язково приділить даним фактом увагу.

Інваліди якої групи можуть оформити кредит?

Кредитним договором оформляються тривалі взаємини сторін, тому кредитор зацікавлений у здоров'ї і матеріальній стабільності позичальника на найближчі роки. Такими якостями інвалід не володіє і може не виконати кредитні зобов'язання з об'єктивних обставин. При зверненні в банки ризики відмови такому претенденту в наданні кредиту різко підвищуються. Незважаючи на те, що офіційний і гарантований державою дохід служить показником стабільності, але одержуваних коштів рідко вистачає на покриття щомісячних платежів, що і є основною причиною відмови. < /p>

Категорія інвалідності має важливе значення при отриманні кредиту:

  • інвалідам 1 групи найскладніше стати клієнтами банків. Громадяни мають важкі захворювання, пов'язані з повною втратою працездатності, часом вимагають постійного догляду і обслуговування. В такому випадку, банки вважають заявника неплатоспроможною особою і відмовляють йому в кредиті;
  • інваліди 2 групи можуть розраховувати на більш лояльне ставлення кредитора. Як правило, такі позичальники є непрацюючими особами і лише деякі з них можуть надати довідку про офіційний дохід. Співробітник банку розглядає кожну заявку індивідуально, має значення сума, термін і наявність застави або поручителя;
  • інваліди 3 групи, які мають можливість працювати на певних умовах, найчастіше можуть отримати кошти. У цих позичальників присутнє соціальне забезпечення і офіційний заробіток, що є гарантією повернення позикових коштів.

Претендент з інвалідністю має стандартні права, наприклад, може подати заявку на розгляд в кілька банків. Після схвалення заявки на кредит обов'язок погашати щомісячні платежі виникає відразу після підписання договору.

Види кредитів, які доступні інвалідам

Особи з обмеженнями по здоров'ю можуть скористатися наступними програмами кредитування і отримати кошти:

  • взяти кредит в банку на споживчі потреби, на придбання автомобіля або іпотеку;
  • отримати кредитну карту із схваленого заяви банку, в тому числі поштою або кур'єром;
  • отримати мікропозику в МФО за пред'явленням паспорта без додаткових документів.

Кожна фінансова організація видає кредит інвалідам на своїх умовах, що відрізняються процентною ставкою, терміном угоди і сумою.

Умови кредитування для людей з обмеженими можливостями

Банки, що дають кредити інвалідам, вимагають надання наступних документів:

  • паспорт і пенсійне посвідчення;
  • довідка про безстрокову інвалідность або із зазначенням дати чергового засвідчення;
  • довідка про розмір пенсії та / або офіційному заробітку;
  • документ про власність на заставне майно.

Згідно із законом діє обов'язкова умова: єдине житло у інваліда не приймається у заставу. Якщо заявник оформить страховий поліс для зниження ризиків з неповернення кредиту, то у нього з'явиться більше шансів на позитивне рішення кредитора. Єдиною пільгою для заявника є розгляд заявки без черги, інші вимоги повинні виконуватися на загальних підставах.