Contents[Hide]

Далеко не завжди є можливість придбати певний товар за готівку. В такому випадку можна вдатися до одного з сучасних фінансових інструментів покупки в борг - кредиту або розстрочення. Багато відзначають, що вигідніше придбати товари в розстрочку, ніж в кредит. Насправді не все так просто. Як у кредиту, так і у розстрочки мають місце свої позитивні і негативні сторони. Варто витратити кілька хвилин на знайомство з ними в деталях.

Знайомимося з розстрочкою

Під розстрочкою розуміється внесення грошей за покупку по частинах. Основна сума ділиться на кількість платежів. В результаті формується сума щомісячного платежу. Оформити розстрочку можна на термін від декількох місяців до двох років. Як правило, скористатися даним інструментом пропонують в основному магазини електроніки для покупки побутової техніки.

Але, в наші дні покупка вроздріб можлива навіть нерухомості. На перший погляд, розстрочення не передбачає необхідності платити відсотки за кожен день використання коштів. Насправді відсотки вже включені в кінцеву вартість і жодним чином не афішуються. В результаті цього такий інструмент придбання товарів виглядає досить привабливо для пересічних співвітчизників. Вони підписують договір, не намагаючись прочитати його. Якраз в ньому відображена процентна ставка.

Мінус розстрочки полягає ще і в тому, що вона супроводжується додатковими витратами. Наприклад, продавець буде згоден її надати на товар, що цікавить тільки в тому випадку, якщо покупець, наприклад, придбає додатково супутні товари або оформить страховку. В результаті всього перерахованого доводиться переплатити досить-таки велику суму.

Як йде справа з кредитом

Тепер варто акцентувати увагу на кредиті. Вони надаються величезною кількістю банків і в принципі на лояльних умовах. В кредит можна купити абсолютно будь-які товари:

  • побутову техніку;
  • автомобіль;
  • квартиру;
  • інструменти;
  • будівельні товари і багато іншого.

Сказати таке про розстрочення не представляється можливим. Причому оформити кредит на товар, що цікавить можна в точці придбання або ж в банку. В останньому випадку клієнт отримає певну суму грошей на руки, що набагато зручніше, так як не прив'язує людини до точки придбання.

Жодна сумлінна фінансова структура не намагається приховати умови надання кредитів. Взявши договір в руки, можна дізнатися про процентну ставку і комісіях, якщо такі мають місце. У тому числі в ньому відображена відповідальність позичальника, яку він понесе в разі прострочення платежу.

Момент, який об'єднує кредит і розстрочку

Під ним мається на увазі можливість погашення своїх фінансових зобов'язань раніше терміну. При цьому пені і штрафи не застосовуються щодо позичальника. За кредитом буде проведено перерахунок відсотків, а по розстрочці ні.

Якому фінансовим інструментом віддати перевагу

Дати однозначну відповідь на це питання важко. Кожен випадок розглядається в індивідуальному порядку. Якщо продавець готовий оформити розстрочку на товар тільки в разі покупки безлічі супутніх товарів, то краще взяти гроші в кредит і сплатити ними купівлю повністю.

Відвідати інші магазини, де продається аналогічний товар. Цілком можливо, що в інших місцях, в яких розстрочка відсутня, він буде коштувати на порядок дешевше. Виконувати взяті фінансові зобов'язання сумлінно. Прострочення може привести до того, що кошти, взяті в борг, будуть стягнуті в судовому порядку. Це призведе до погіршення кредитної історії.