Кредитування населення України - найважливіше джерело доходів для банків. Постійно зростає попит громадян на кредити. Сьогодні кредит у свідомості людей не став чимось незвичайним. Велика частина товарів купується в кредит, купуються в кредит навіть товари повсякденного користування. Існують сьогодні на додаток банкам і онлайн банки, де можна отримати кредит.

Число кредитних історій в БКІ (бюро кредитних історій) різко збільшилася. Людям потрібні кредити, позики. Тільки далеко не кожен може отримати кредит. Напрошується питання: «Чому одні можуть отримати кредит, а іншим ні?» Причиною найчастіше стає погана кредитна історія.

Давайте розберемося, що ж таке кредитна історія? Від чого вона залежить?

Кредитною історією прийнято називати сукупність відомостей щодо виконання зобов'язань за угодами кредитного характеру одною конкретною людиною. Іншими словами, це сукупність інформації про всі взяті людиною кредити, а також відомості їх погашення.

Банк після підписання договору з клієнтом подає відомості в БКІ. Різниці немає, буде це договір позики, поручительства, або застави, гарантії.

Право на отримання і зберігання інформації щодо виконання кредитних зобов'язань має тільки БКІ.

В Україні існує три бюро кредитних історій. Це:

 • Міжнародне Бюро Кредитних Історій (МБКІ).
 • Українське Бюро Кредитних Історій (УБКІ),
 • Перше Всеукраїнське Бюро Кредитних Історій (ПВБКІ).

Кредитну історію мають право запросити банки, фінансові організації, суди, правоохоронні органи. Іноді бувають винятки, коли відомості можуть надати і іншим особам, але для цього мають бути підстави.

Для чого потрібна така інформація фінансовим установам?

Перш за все, щоб визначити кредитоспроможність і сумлінність клієнта.

За банком залишається рішення схвалити заявку про видачу кредиту або відхилити її. Найчастіше банки видають кредити тільки надійним клієнтам, але бувають випадки, коли банки на свій страх і ризик видають кредит клієнтам з сумнівною кредитною історією.

Основною і головною умовою надання кредитних звітів є забезпечення банківської таємниці. Жоден банк не має права вимагати кредитну історію без згоди клієнта. Кредитну історію без згоди клієнта можуть отримати тільки суди і правоохоронні органи, а також інші особи виходячи з законодавства. Всі інші запити надаються тільки за згодою клієнта.

Кредитна історія включає три розділи:

1. Титульна частина

Вона включає всі персональні дані клієнта:

ПІБ, дата народження, особистий податковий номер, стать, паспортні дані, відомості про місце проживання і дані про місце роботи, контактні дані. Включає ці відомості про індивідуального підприємця: реєстраційний номер, обліковий номер платника, вид діяльності.

2. Відомості кредитних угод

Тут відображаються умови укладених договорів:

 • інформацію щодо виконання кредитних зобов'язань,
 • перелік організацій, з якими укладено договір,
 • номер,
 • дата договору,
 • сума і валюта договору,
 • термін повернення,
 • графік повернення,
 • сума заборгованості, в тому числі прострочена заборгованість, процентна ставка по кредиту.

3. Кредитні звіти містять інформацію фінансових організацій, які надавали кредит і скільки разів зверталися в БКІ із запитом про надання кредитної історії клієнта.

Звіт містить і «закриту» частину, де відображаються всі запити по кредитній історії позичальника.

Чи можна вплинути на кредитну історію низької якості?

Не обов'язково звертатися за кредитом або позикою безпосередньо в банк, можна отримати і онлайн кредит. Це набагато простіше і зручніше.

Будь-який фінансовий заклад, перш ніж видати вам онлайн кредит, звернеться до вашої кредитної історії. Ви запитаєте, навіщо їм це потрібно? Причина проста. Таким чином, вони з'ясовують боргове навантаження клієнта, дивляться на його платіжну дисципліну, оцінюють його платоспроможність. Для будь-якого кредитора важливо, бути впевненим, що позичальник в змозі повернути гроші.

Кредитна історія має скорингову оцінку, тобто кредитна історія оцінюється за певною шкалою. Кожній кредитній історії присвоюються бали. На підставі присвоєних балів можна визначити платоспроможність позичальника. У кредитному звіті існує три позиції оцінок, а всіх класів 16. Найвищий клас «А1». Така оцінка дає можливість передбачити поведінку людини після отримання нового кредиту.

Чим вище бал кредитної історії, тим більша ймовірність в отриманні кредиту. Оцінка високої якості дає можливість на отримання більшої суми за більш низькою відсотковою ставкою. Кредит з такою історією можна отримати на більш тривалий термін.

В інтернеті часто зустрічається реклама майже на сто відсотків схвалення кредитів.

Стоп! Зупиніться! Не прагніть швидше отримати кредит! Прорахуйте всі нюанси отримання!

Подумайте, який банк стане працювати собі в збиток? Без вивчення вашої кредитної історії можуть видати кредит з дуже високою процентною ставкою. А це означає, що сумлінні позичальники будуть платити непогашені борги недобросовісних позичальників, а найменше прострочення по кредиту загрожує великими штрафами.

Ваша позитивна кредитна історія дає право на отримання кредиту в межах Сервісу онлайн кредитування Online Kredits. На цьому сервісі в обов'язковому порядку проводиться аналіз кредитної історії позичальника. Тільки після того, як буде перевірена кредитна історія і якщо вона хорошої якості, гроші надійдуть на картку

Система працює в автоматичному режимі. Система проаналізує всі кредитні історії позичальника, в тому ж автоматичному режимі буде видано рішення про суму кредиту, індивідуальної процентної ставки, видачу кредиту на картку.

Принцип Сервісу онлайн кредитування Online Kredits зрозуміти легко. Позичальники з кредитною історією високої якості можуть бути впевнені в отриманні онлайн кредиту на велику суму з найбільш низькою процентною ставкою. На цьому сервісі хороші платники не оплачують збитки несумлінних платників.

Які фактори враховуються при оформленні кредиту онлайн?

Головний фактор відмови - погана кредитна історія. А це:

 • велика заборгованість по кредитах,
 • значне боргове навантаження, яке включає всі кількісті кредитів, а це значить сума кредитів велика,
 • прострочена заборгованість більше дев'яноста днів.

Крім цього існує ще ряд факторів, які враховуються при оцінці якості кредитної історії.

Не завжди можна отримати кредит з чистою кредитною історією. Кредитор не впевнений в даному випадку в платоспроможності платника.

Для кожної фінансової установи існують свої критерії оцінки.

Маючи хорошу кредитну історію не можна бути впевненим на сто відсотків в отриманні онлайн кредиту на карту в системі Online Kredits.

Сервіс онлайн кредитування Online Kredits не прагне максимально збільшити кількість позичальників. Для сервісу важливіше отримати надійних клієнтів з якісною кредитною історією, яким сервіс гарантує значну суму кредиту на тривалий термін під низьку процентну ставку.

Чи можна змінити свою кредитну історію?

Таке питання задають багато клієнтів. Відповідь така, кредитну історію змінити можна, але повинні бути вагомі причини.

Для цього треба регулярно контролювати свою кредитну історію.

Закон України дозволяє позичальникам один раз на рік безкоштовно отримувати в БКІ інформацію про свою кредитну історію. Наступне предявлення кредитної історії буде платно.

І так, кредитна історія на руках. Насамперед перевірте достовірність відображеної інформації. Іноді допускаються помилки з технічних збоїв, причиною може стати і неуважність співробітників. Вони не завжди своєчасно оновлюють дані по погашенню кредиту, а це псує кредитну історію.

Виявили недостовірні факти в кредитній історії? Що робити?

В цьому випадку пишемо заяву в БКІ, в якому описуємо всі помилки детально.

Для чого це потрібно?

Контроль своєї кредитної історії дозволить уникнути шахрайства. Онлайн кредити на ваше ім'я можуть отримати шахраї по вашим документам.

Не дайте шахраям вас обдурити!

Контролюйте свої кредитні історії!

Звертайтеся на надійні сервіси!

Сервіс онлайн кредитування Online Kredits завжди готовий допомогти і захистити вас!